Doktor-Terapist-Danışman Tavsiyeleri, bu sitede kullanıcıların yazıları ile oluşturulmuştur. Herhangi bir tavsiyede bulunmak istiyorsanız, forum alanında yer alan başlıklar üzerinden yorum yazabilir, tavsiye ettiğiniz doktor-terapist-danışmanın bu platformda yer almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca İlişkiler-Psikolojik Rahatsızlıklar-Diyet-Beslenme ve Hayata Dair başlıklarıyla görüş, yorum ve sorularınızı paylaşabilir, tavsiye ettiğiniz doktor-terapist-danışmanları sitemizde muhatabı olan başlıklar altında önerebilirsiniz. Sitemizde yer alan doktor-terapist-danışmanlar, atılan mesajlara ve tavsiyelere göre sıralanmış, yayınlanmasına izin verilmiş olan cv’ler paylaşılmıştır. Eğer doktor-terapist-danışmansanız ve kullanıcılar tarafından da önerildiyseniz, mail yoluyla bizlere ulaşarak cv’nizin yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Bloğumuzda en çok tavsiye edilen doktor-terapist-danışmanlar aşağıda, cv’leriyle beraber listelenmiştir. Ayrıntılara ve tavsiyeye konu olan yazılara, ‘Blog’ başlığından da ulaşabilirsiniz.


Volkan Öztürk

Volkan Öztürk, İzmir doğumludur. Lisansını ve Yüksek Lisansını (Uzm. Sos. ‘Master Degree’) Ege Ünivesitesinde tamamlamış, yine Ege Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsünde (Sos. PhD.) Doktora çalışmalarına devam etmektedir. Psikoloji ve kişisel gelişim alanında birçok seminere katılmış, birçok sertifikaya sahip olmuş, birey-kitle psikolojisi, postmodern insanın yalnızlaşma süreçleri, aile, aşk ve ilişki konularında pek çok toplantıda konuşmacı olarak yer almış, konferanslar vermiştir. Akademik alanda 2 kitabı ve makaleleri bulunmakla beraber, akademik çalışmaları psikoloji alanının yanında kişiler arası iletişim, teoloji ve sosyoloji alanlarını da içermektedir. Akademinin içinde bulunmuş olması ve bilime olan merakı nedeniyle, değişik alanlarda da eğitim almış, Felsefe merakından dolayı Ege Üniversitesi’nde Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans dersleri ve Astro-Fizik merakı nedeniyle Ege Üniversitesi Fen Fakültesi’nde Quantum Mechanics I-II derslerine katılmıştır. Yine Ege Üniversitesi’nde İktisat yüksek lisans derslerine katılmış, kurumsal seanslarda kendisine yardımcı olabilecek bilgilere vakıf olmuştur. İkinci üniversitesini de okumaktadır. Disiplinler arası bilgi ve deneyime sahip olması, tek bir bilim alanının sınırlı bakışının ötesine geçmesini, bu sayede seanslarının daha verimli olmasını sağlamaktadır. Mesleğine ilk olarak Amerika’da Washington eyaletine bağlı Seattle’da kurumsal bir firmada 22 yaşındayken başlamıştır. Bir süre ABD’de hizmet verdikten sonra Türkiye’ye dönerek çalışmalarına İzmir’de devam etmiştir. Seanslarının dışında, İzmir’de seçim dönemlerinde ilçe belediyeleri için danışmanlık çalışmalarında yer almış, özel sektörde de çeşitli kurum ve şirketlere kurumsal seanslar vermiştir. Bireysel seanslar, çocuk-ergen-yetişkin seansları, aile – çift – ilişki – evlilik öncesi danışmanlıklar, grup seansları, kurumsal seanslar, hipnoz ve koçluk gibi hizmetleri bulunmaktadır. Kitle psikolojisi ve kişilerarası iletişim alanlarına dahil olan tez çalışmaları bulunmakta olup, birey-aile danışmanı, yazar, sosyolog, ilişki-yaşam-eğitim-aile-öğrenci-fitness koçu ve nlp uzmanıdır. Bu nedenle psikoloji çerçevesiyle birlikte disiplinlerarası bir çerçevede, geniş bir perspektifle konuları ele almakta, özgün çözüm önerileriyle son derece yetkin bir hizmet vermektedir. Hizmetleriyle farklı kültürlerden binlerce insanın hayatına dokunmuş, hayatını şekillendirmiş, Türkiye ve uluslar arası alanda saygın sempozyumlarda yer almış ve yer almaya devam etmektedir. Volkan Öztürk, çeşitli sivil toplum örgütlerine üye olmasının yanında, mütevazi kişiliğiyle, doğasever, hayvansever ve yardımsever kimliğiyle tanınmaktadır.

İletişim: 0506 802 6882 Alsancak-İzmir
Instagram


Özge Azap

Özge Azap, 2010 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra, akademik eğitimine devam etmiş, Yüksek Lisans için 2014 yılında Kadir Has Üniversitesi’ne girmiştir. Sinema-TV Bölümünde ‘Sanal Gerçeklikte Dijital Kimlik Oluşturma’ adlı tezini sunmuş, Yüksek Lisans Derecesini alarak sanat terapisi alanını da kapsayan önemli birikim ve deneyim elde etmiştir.
Lisans dönemi boyunca bilişsel psikolojiyle yakından ilgilenmiş, akademik gelişimini bu alanda gerçekleştirmiştir. Almanya Bochum Ruhr Üniversitesi’nde bulunmuş, yine bu üniversitede ‘Beyin Yapısı ve İşlevi’ çalıştayında yer almış, ‘Yüz Tanımada Hemisferik Asimetri’ ve ‘Alkol Bağımlılığı’ üzerine çalışmalar yapmıştır. Ayrıca psikolojiyle sinemanın kesiştiği noktada, cinsiyet, narsizm, bağımlılık konularında yaptığı akademik çalışmalar ve yazdığı makaleler ile, bu alanlarda ciddi tecrübe edinmiştir. Başlıca çalışma alanları bağımlılık, narsistik kişilik bozukluğu, cinsiyet ve benlik olup, ek olarak sanat terapisi alanıyla ilgilenmektedir. Psikolog Özge Azap, bireysel danışmanlık ve aile danışmanlığı alanlarında hizmet vermektedir.

İletişim: 0505 868 2266
Email